د ر تاریخ 28تیر ماه هزار و سیصد و نود و یک به سمت تهران حرکت کردیم صبح پنج شنبه با هماهنگی آقای سیرایی ساعت 13 به طرف کلاردشت حرکت کردیم رستوران ارکیده توقف دااشته و با مهمانان اسپانیایی (ماریا و جاشوا)آشنا شده و پس از صرف نهار راه خود را ادامه داده و ساعت 18 به قرارگاه رودبارک رسیدیم
و بعد از جابجایی وسایل شام را آماده کرده در شرایطی که باران شدیدی می بارید و یک گروه از تهران که قصد صعود داشتند مجبور به اقامت شدند و یک گروه از سمنان از قله برگشتند ، پس از صرف شام و برنامه ریزی برنامه به اتاقمان رفته و به استراحت پرداختیم . صبح ساعت 6 بیدار شده و پس از صرف صبحانه وسایل را به نیسان آقای بیان منتقل کرده و به سمت ونداربن به راه افتادیم ساعت 30/7 همگی در صفی منظم پشت سر آقای سیرایی به طرف سرچال براه افتادیم بارش باران ادامه داشت و بعد از چند استراحت کوتاه و گرفتن عکس از مناظر اطراف نهایتا ساعت 16 به پناهگاه سرچال رسیدیم.بارها که توسط قاطر حمل شده بود کنار پناهگاه گذاشته شده بود پس از جابجایی و آماده کردن شام همگی کنار هم نشسته و شام را صرف کرده و پس از توضیحات آقای سیرایی برای برنامه روز بعد به استراحت پرداختیم.
صبح ساعت 5 بیدار شده و پس از صرف صبحانه پناهگاه را به قصد قله ترک کردیم و همگی در صفی منظم براه افتادیم و بعد ازکمی کوهپیمایی به مسیرهایی که نیاز به دست به سنگ شدن رسیدیم و با رعایت قوانین لازم به قله رستم نیش رسیده بعد از گرفتن عکس یادگاری راه را ادامه دادیم تا به قله دندان اژدها رسیدیم.
دقایقی استراحت کرده و به طرف پایین حرکت کردیم ساعت 30/16به پناهگاه رسیده و بعد از استراحت؛تمرینهای لازم(همطناب شدن؛یومار زدن؛صعود میمونی)را انجام داده و وسایل را آماده کرده و پس از صرف شام به استراحت پرداختیم .
صبح ساعت 4 بیدار شدیم و پس از صرف صبحانه پناهگاه را ترک کردیم پس از رسیدن به علم چال همطناب شده و
به طرف یخچال سیاه سنگ حرکت کردیم با رعایت اصول فنی یخچال را صعود کرده و از حمایت طناب خارج شده و کرامپونها را باز کرده و دست به سنگ مسیر را ادامه داده تا قسمت سیم بکسلها
با صلاحدید سرپرست (بخاطر ضعف تیم اسپانیایی)راه را به طرف چالون ادامه دادیم ساعت30/13روی قله چالون ایستاده و
پس از گرفتن عکس و کمی استراحت به طرف پایین حرکت کردیم ساعت 30/17به پناهگاه رسیده و به استراحت پرداختیم.
صبح ساعت6 بیدار شده وبارشهای شب پیش قله؛گرده ؛سیاه سنگ را سفید پوش کرده پس از صرف صبحانه و مشورت اعضا تصمیم بر این شد قله را از مسیر حصار چال صعود کنیم بنابراین وسایل را بسته بندی کرده و به طرف پایین حرکت کردیم بعد از چند استراحت و لذت بردن از مناظر به ونداربن رسیدیم پس از جابجایی وسایل و ....به استراحت پرداختیم .
صبح ساعت 5 بیدار شده و پس از صرف صبحانه با یک دستگاه نیسان به طرف تنگه گلو حرکت کردیم ساعت 30/7در صفی منظم براه افتادیم به مرجی کش رسیده و استراحت کوتاهی داشتیم
که یک تیم کاشمری به ما پیوستند و راه را با هم ادامه دادیم همگی با گامهایی استوار ساعت 13 روی قله علم ایستادیم و بهم تبریک گفتیم
و بعد از مراسم قله و گرفتن عکس یادگاری و توضیحات قای سیرایی در مورد مسیرهای سنگنوردی و... قله را ترک کردیم؛ساعت 18 تنگه گلو سوار نیسان شده و به ونداربن برگشتیم.شب را در ونداربن به استراحت پرداخته و صبح پس از صرف صبحانه و جمع آوری وسایل به طرف کرج حرکت کردیم.
سلام و درود بر بانوی پرافتخار کوه و کوهنوردی وبلاگ شما در وب مرجع ثبت شد
http://kuuh.blogfa.com
خدا قوت
سلام، با خواندنی های جذاب روز در خدمت شما هستیم
mehrpress.com